Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Plagosja e ndërtuesit të pallatit në Tiranë/ avokatja e bashkëpronarit: Albert Muça ndodhej në shtëpi, nuk ishte i pranishëm në sherr

Zhurnal Ads

Pak orë më parë, biznesmeni Saino Llanaj u plagos me armë zjarri.

Sipas avokates Sheri, Sino Llanaj dhe Albert Allmuçaj janë bashkëpronar të një rezidence banimi prej 60 mijë metrash. Ajo thotë se konflikti mes tyre ka nisur më herët: “Albert Allmuçaj ishte në shtëpi kur mori vesh për ngjarjen. Shkoi vetë në komisariatin nr.2. Kjo nuk është hera e parë, sepse problemet kanë nisur më herët. Dy shoqëritë kanë një kontratë dhe duhet të investonin të dy për ndërtimin.

Por, invetsimi i premtuar nga shoqëria Llanaj shpk nuk është bërë, për një periudhë u bllokua ndërtimi. Bashkia Tiranë nuk jepte leje dhe shtetasi Sino Llanaj u bë palë me bashkinë duke thënë se nuk do që të rinovohet leja e ndërtimit”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Aksident i rëndë në autostradën Shkup – Tetovë në afërsi të xhamisë së Sarajit

T E

Elbasan/ I shtrirë në anë të rrugës, gjendet një person i pajetë

admin

Reagon ashpër Meta: Shkatërrimi brutal i 5 qershorit, mur kriminal i ‘Rilindjes’ për integrimin

admin

COVID-19 “kyç” Parlamentin/ Kuvendi pret përgjigje nga Komiteti i Ekspertëve

S.B.

Lëkundet Shqipëria, tërmet në jug të vendit

S.B.

Familja shqiptare e përfshirë në trafik droge në Itali, përdoruesi i kokainës i denoncon

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...