Plaid i ri Tesla Model S mori flakë gjatë vozitjes

Një kopje e modelit të lartë Tesla, i cili ishte dorëzuar vetëm që nga qershori, papritmas filloi të digjej. Shoferi ishte në gjendje të largohej menjëherë.

 

Një model i ri i lartë Tesla “S Plaid” që sapo është dorëzuar ka marrë flakë gjatë vozitjes.

Shoferi, ishte në gjendje të përdorte forcën vetëm për të shpëtuar nga automjeti sepse dyert bllokohen menjëherë, sepse është veturë elektrike, tha të premten avokati Mark Geragos.

Vetura u kthye në një top zjarri pak pasi u rrokullis në Pensilvani. “Kjo ishte një përvojë e tmerrshme dhe e tmerrshme”. tha Geragos. Tesla nuk e komentoi drejtpërdrejt këtë.

Rasti është duke u hetuar

Vetura më e fundit luksoze nga pioneri i veturave elektrike në SHBA është dorëzuar vetëm që nga qershori.

Çështja tani është duke u hetuar, tha avokati, dhe i kërkoi Tesla të hiqte modelin nga tregu derisa të ishin të qarta shkaqet.

Shefi i Tesla Elon Musk e kishte shpallur veturën në premierën botërore me fjalët se ishte “më e shpejtë se çdo Porsche dhe më e sigurt se çdo Volvo”.

Zhvillimi i baterisë ishte më kompleks për shkak të çështjeve të sigurisë.

Related posts

Jahti i parë nga Lamborghini, brenda ka dhoma gjumi dhe kabinë shumë moderne – lëvizë me shpejtësi prej 111 km/h

D V

Kjo veturë ka një top kristali në vend të kutisë së shpejtësisë, shihni se si funksionon

D V

Limuzina më e madhe elektrike e Mercedes bëhet me versionin AMG

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com