Plani i Juventusit për të nënshkruar me Pogban

Juventusi thuhet se ka një shans për të nënshkruar me Paul Pogba si lojtar i lirë, me kusht që ata të shesin Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot.

Pogba është në dispozicion si një lojtar i lirë në verë pasi kontrata e tij me Manchester Unitedin përfundon në qershor të 2022.

Agjenti i tij Mino Raiola ka pohuar se një kthim në Torino është i mundur pasi francezi është i dashuruar me qytetin, por magjia e tij e dytë në Allianz Stadium varet nga planet e Juventusit për të ardhmen.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Zonja e Vjetër ka një shans të vërtetë për ta sjellë Pogban në Torino gjatë verës me një investim të madh dhe pasi ka shitur të paktën dy lojtarë.

Gjigantët e Serie A mund të ofrojnë një marrëveshje prej 10-12 milionë euro në vit, të cilën ata mund ta përballojnë duke shitur të paktën dy nga lojtarët e tyre.

Sipas një raporti të gazetës L’Equipe këtë javë, Unitedi po përgatit një kontratë të re 20 milionë euro në vit për Pogban, kështu që mbetet për t’u parë nëse 28-vjeçari do ta konsideronte apo jo një kthim në Torino.

Related posts

Arsenali pret Norwichin në përballjen e skuadrave pa pikë në Ligën Premier, formacionet zyrtare

D V

Roma arrin marrëveshje me Gladbachun për Denis Zakarian

Redaksia

Formacionet e mundshme: Inter – Sheriff Tiraspol

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More