Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Platforma e re e PS-së/ Rama hedh online deputetët: I vlerësoni nga 1 deri në 5

Kryeministri Edi Rama këtë të diel ka prezantuar platformën e re të Partisë Socialiste, një platformë dixhitale ku do të kenë akses të gjithë anëtarët e kësaj force politike brenda dhe jashtë vendit. Gjatë fjalës së tij, Rama tha se deputetët do të bëhen pjesë e vlerësimit, nga 1 deri në 5 e më pas do të gjykohen nëse vlejnë apo jo të rizgjidhen për zgjedhjet e 25 prillit.

“Kjo platformë rrit respektin dhe vlerësimin për anëtarët e partisë. Mundësia për të shfrytëzuar hapësirën që krijon teknologjia dhe zhvillimi i komunikimeve është hapësirë e mrekullueshme. Do bëjmë këtë proces për të dëgjuar çdo anëtar partia lidhur me deputetët e qarkut të vet. Çdo anëtar do të japë vlerësimim nga 1 te 5 se si e sheh çdo deputet pas kësaj periudhe përfaqësimi. Këto vlerësime do na ndihmojnë nivelin e marrëdhënieve mes deputetëve dhe naëtarëve të partisë dhe për krijimin e skuadrës që do fitojë me 25 prill. Në ditët në vijim ne do të hapim dhe një proces tjetër, po përmes plaftormën, që do të jetë për të gjithë publikun lidhur me deputetët që njerëzit duan, nuk do të shohim krah dhe kush është kush, do ti japim mundësinë që të shprehen për figura që tërheqin vëmendje, kanë mbështetje në komunitet sipas kategorive të ndryshme, që të kemi një mundësi gjykimi në shkallë të gjerë”, u shpreh kreu i qeverisë.

Postime të ngjashme

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Bekim Laçi

Lëvizja drejt Greqisë, MEPJ informon shqiptarët: Çfarë duhet të dini para se të udhëtoni

Bekim Laçi

Manastirliu: Ulim fashën e vaksinimit në +50 vjeç

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...