Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Plumbi ra mbi priftin në mes të meshës në Brazil

Videoja tregon priftin Robinson de Castro Cunh duke mbajtur një predikim në kishën e famullisë. Në një moment ai e ndërpret predikimin dhe shikon plumbin që ra nga tavani.

Në Brazil, një plumb ra nga tavani i kishës të dielën ndërsa predikimi po mbaronte. Incidenti ndodhi në një meshë mbrëmje në famullinë e St. Jozefi në vendbanimin Maruípe. Shumë shpejt u shfaq një video që u përhap shpejt në rrjetet sociale, transmeton Telegrafi.

Videoja tregon priftin Robinson de Castro Cunh duke mbajtur predikimin e tij në kishën e famullisë.

Në një moment prifti e ndërpret predikimin e tij dhe shikon plumbin duke rënë nga tavani dhe më pas vazhdon predikimin e tij të papenguar. Pasi predikimi ka mbaruar, prifti me qetësi e merr plumbin nga dyshemeja.

Kisha lëshoi ​​një deklaratë mbi incidentin dhe paralajmëroi vendasit për një situatë shqetësuese të sigurisë.

Ata gjithashtu paralajmëruan për kërcënimin në rritje të dhunës çdo ditë.

Postime të ngjashme

Shimpanzetë për herë të parë në histori sulmojnë dhe vrasin gorillat në natyrë

D V

Në këtë hapësirë qentë ndihen më së keqi kur mbeten vetëm

D V

Emiratet e Bashkuara Arabe po e krijojnë shiun për të ‘luftuar’ me temperaturat 50 gradë Celsius

D V

Këto gra përqafuan kaçurrelat e tyre natyrore dhe rilindën – duken për mrekulli

D V

Zbuloni çfarë tregon forma e ballit për personalitetin tuaj

D V

Pse francezët pothuajse kurrë nuk thonë “Të dua”?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...