Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Po bëhet vaksinimi i mësuesve nga klasa e parë deri në të tretën

Shkup, 8 prill – Zhurnal – Ka filluar vaksinimi i personelit mësimdhënës në arsimin fillor nga klasa e parë deri në të tretën si pjesë e vaksinimit masiv që po mbahet në sallën “Boris Trajkovski”, transmeton Zhurnal.

Vaksinimi i mësuesve ka filluar dje dhe do të vazhdojë në periudhën e ardhëshmë disaditore. Bëhet fjalë për një vaksinim etapor me çrast punonjësit shëndetësorë thërrasin mësuesit që kanë pasur një termin të caktuar paraprakisht.. Ministria e Arsimit dhe Shkencës inkurajon  mësuesit të aplikojnë për vaksinime në mënyrë që të zhdukin sa më shpejtë koronavirusin.

MASH bën të ditur se situata në arsim është e qëndrueshme dhe modeli hibrid i mësimdhënies që zbatohet ka provuar të jetë efektiv në mbrojtjen e nxënësve dhe mësuesve nga përhapja e Kovidit nëpër shkolla.

Postime të ngjashme

Nuhiu takon Isenin / Gjuha shqipe edhe do të shkruhet edhe do të mbrohet gjithandej

R Zh

Komuna e Çairit shënon ditën e planetit Tokë

R Zh

Sllavjanka Petrovska: Apeloj te të gjithë qytetarët ta mbështesin procesin e vaksinimit

N E

Hoxha: Opozita nuk ka të drejtë të akuzon funksionarët, përderisa nuk jep llogari për (keq)menaxhimin e institucionit të Kulturës

R Zh

Analizë / RMV-të renditet i 30 në Evropë për nga numri i vdekjeve si pasojë e ajrit të ndotur me 120 vdekje në 100 mijë banorë

R Zh

Nga nesër do të vaksionohen deputetët në sallën Boris Trajkovski

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...