Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Po krijohet panik, njerëz me diarre mendojnë se kanë koronavirus, thotë Markovski

Shkup, 23 tetor, zhurnal.mk – I ftuar në emisionin “ClickPlus” në TV21, infektologu Velo Markovski, tha se është e panevojshme të krijohet panik rreth gjendjen me virusin korona, sepse ka raste kur edhe njerëz me infeksione të zorrëve mendojnë se kanë koronavirus.

“Ai që është pozitiv, nuk është i sëmurë. Madje është pyetje edhe nëse është i infektuar. Dhe tani krijohet panik, njerëz me infeksion të zorrëve vijnë dhe mendojnë se kanë koronavirus. Ai dukshëm ka diarre, por mendon se ka koronë”, tha Markovski.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...