Agjencia Zhurnal.mk
Bota

“Po lëmë pas errësirën”/ Rihapet Greqia, nis sezonin e turizmit

Duke filluar nga kjo e premte, Greqia do të heqë shumicën e masave kufizuese kundër COVID. Tashmë qytetarët kanë mundësi që të qarkullojnë duke mos respektuar orën policore. Me heqjen e masave, Greqia fillon sezonin e saj të turizmit.

“Ne lëmë pas retë e errëta të frikës dhe pasigurisë”, tha ministri i Turizmit, Harry Theoharis, duke shtuar se turizmi do të sjellë një rritje të të ardhurave shumë të nevojshme pas një sezoni të mjerueshëm vitin e kaluar.

“Ne po shpresojmë për një sezon të mire. Uroj që njerëzit të zgjedhin vendin dhe ishujt tonë”, tha një sipërmarrës.

Sipas qeverisë, kushdo që udhëton në ishujt grekë duhet të tregojë një certifikatë vaksinimi ose një rezultat negativ të testit Covid-19.

Postime të ngjashme

Polici amerikan nuk ndahet së qari pasi u detyrua ta vrasë 19-vjeçaren – familja “ia fal gjakun”

Dafina Vidishiqi

Fauci: Varianti Indian, kërcënimi më i madh në luftën kundër Covid-19

Dafina Vidishiqi

Pamjet kur një burri rom në Çeki, polici ia vuri gjurin në qafë – vdekja e tij po krahasohet me atë të George Floyd në SHBA

Dafina Vidishiqi

New Yorku nuk është më qyteti me më së shumti miliarderë

Dafina Vidishiqi

Szijjarto: BE mund ta humbasë Ballkanin Perëndimor

Dafina Vidishiqi

Spanja fal liderët katalanas për përpjekjet e dështuara për pavarësi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...