Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Po presni me padurim Call of Duty: Black Ops Cold War? Lironi 250GB në disk

Zhurnal Ads

Kjo është kërkesa për konfigurimin më të lartë ndërsa çdo gjë tjetër kërkon 175GB. E thënë thjeshtë duhet ti dedikoni lojës një SSD 250GB.

Activision zbuloi specifikat e plota për lojën Call of Duty: Black Ops Cold War dhe kërkesa e sistemit janë të rënda. Nëse dëshironi ta luani lojën në rezolucionin 4K me ray tracing të aktivizuar, duhet të lironi 250GB hapësirë në disk.

Kjo është kërkesa për konfigurimin më të lartë ndërsa çdo gjë tjetër kërkon 175GB. E thënë thjeshtë duhet ti dedikoni lojës një SSD 250GB.

Nëse keni planifikuar të luani në modalitetin multiplayer, atëherë hapësira e nevojshme është 50GB. Përveç hapësirës, Activision rekomandom kartën grafike RTX 3080 për rezulucionin 4K dhe ray tracing dhe RTX 3070 me ray tracing për ta luajtur normalisht.

Në minimum duhet të keni GTX 670, 8GB RAM dhe Intel Core i3-4340. Call of Duty: Modern Warfare është kritikuar pikërisht për këtë, hapësirën e madhe që zë nga 170GB deri në 220GB.

Versioni më i fundit Call of Duty debuton më 13 Nëntor.

Rekomanduar me 60fps (pa ray-tracing)

 • CPU: Intel Core i5-2500K ose AMD Ryzen R5 1600X
 • GPU: Nvidia GeForce GTX 970 / GTX 1660 Super or AMD Radeon R9 390 / RX 580
 • RAM: 12GB
 • HDD: 175GB
 • Video: Medium

Rekomanduar me 60fps (me ray-tracing)

 • CPU: Intel i7-8700K ose AMD Ryzen 1800X
 • GPU: Nvidia GeForce RTX 3070
 • RAM: 16GB
 • HDD: 175GB
 • Video: Medium

Rekomanduar për fps të lartë + monitor me frekuencë të lartë

 • CPU: Intel i7-8700K ose AMD Ryzen 1800X
 • GPU: Nvidia GeForce GTX 1080 / RTX 3070 ose AMD Radeon RX Vega64
 • RAM: 16GB
 • HDD: 175GB
 • Video: High

Rekomanduar për 4K (me ray-tracing)

Zhurnal Ads
 • CPU: Intel i9-9900K ose AMD Ryzen 3700X
 • GPU: Nvidia GeForce RTX 3080
 • RAM: 16GB
 • HDD: 250GB
 • Video: Ultra
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

iPhone 12 Pro SpaceX, një edicion special i iPhone, por është jashtëzakonisht i shtrenjtë

admin

Bitcoini për herë të parë e kalon barrierën e 20 mijë dollarëshit

S.B.

Shkarkoni iLibri-Shqip platforma e parë mbarëshqiptare për libra me zë në gjuhën shqipe

admin

​Honda paralajmëron SUV hibrid

T E

Slack ia nisë vitit me probleme teknike

S.B.

Cili aplikacion di më shumë për ty?

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...