Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Po provonte një sfidë për TikTok, adoleshentja përfundon – me djegie të rënda – në spital

Një vajzë 13-vjeçare nga Oregon u shtrua në spital pasi pësoi djegie të rënda ndërsa përpiqej të provonte një sfidë të TikTok, tha familja e saj.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Destini Crane, nga Portland, kishte sjellë një qiri, çakmak dhe alkool fërkues në banjën e familjes së saj për të rikrijuar një video popullore në të cilën dikush përdor lëng të ndezshëm në një pasqyrë për të nxjerrë një formë dhe më pas e ndez atë në zjarr, raportoi ABC News të shtunën.

“Unë isha në dhomën e ndenjes duke biseduar me mamanë time dhe e dëgjova atë duke bërtitur emrin tim”, ka thënë nëna e saj, Kimberly Crane. “Kështu që unë shkova dhe hapa derën e banjës dhe gjithçka po digjej. Destini po digjej. Gjërat në banjë digjeshin”.

Më pas ajo ka tërhequr adoleshenten në dhomën e ndenjes ku ia largoi këmishën, ndërsa fqinji i saj telefonoi Ndihmën e Shpejtë.

Adoleshentja u soll në spital, ku ajo ishte në njësinë e kujdesit intensiv që nga incidenti i 13 majit për të marrë trajtim për djegiet e shkallës së tretë.

Familja e saj tani po paralajmëron të tjerët që të mbajnë nën vëzhgim atë që bëjnë fëmijët e tyre në mediat sociale.

Postime të ngjashme

​Aktivitetet që e rigjenerojnë trurin tonë

D V

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...