Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Po rrëshqiste në borë me ‘snowboard’ dhe një ortek e “ndjek nga pas”, amerikani shpëton mrekullisht

Një ‘snowboarder’ i Kolorados në SHBA shpëtoi për pak kur një ortek ‘vërshoi’ poshtë malit në të cilin ai ndodhej.

Sipas DailyMail, përcjell Telegrafi, Maurice Kervin, 25-vjeçar, po rrëshqiste në borë në No Name Peak afër Loveland Pass në Summit County kur papritmas u kthye dhe pa se një përmbytje dëbore po vërshonte pas tij.

Kervin një skiator me përvojë, por ‘snowboarder’ amator nga Denver, sapo kishte filluar zbritjen e tij poshtë malit kur shkaktoi ortekun.

Amerikani arriti ta xhirojë gjithë këtë moment drithërues.

“Jam shumë falenderues që isha gjallë, sinqerisht, dhe jo i ‘varrosur’, dhe jo i lënduar”, tha Kervin për CNN.

Postime të ngjashme

Krijohet iluzioni optik i një anijeje që lëvizë në ajër

S.B.

Shkretëtira e Bardhë, peizazhi i jashtëzakonshëm i Egjiptit

S.B.

Miliarderi japonez kërkon tetë persona për të udhëtuar bashkë drejt Hënës

S.B.

Liqeni i Baikalit, një bukuri e rrallë natyrore e Siberisë

S.B.

Publikohet përmbajtja e një letre të pahapur për më shumë se 300 vjet

S.B.

Dalin imazhe tjera nga Marsi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...