Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Po shënohen temperaturat më të ulëta në 14 vitet e fundit

Dimri ka ardhur më herët se sa pritej këtë vit në Indi, ku pjesa veriperëndimore ka arritur të kapë temperaturat deri në 7.5 gradë celcius.

Temperaturat e dy ditëve të fundit janë më të ultat të matura ndonjëherë në 14 vitet e fundit gjatë muajit nëntor.

Të dhënat e Qendrës Rajonale Meteorologjike në Delhi, tregojnë se temperatura minimale ka rënë në numra njëshifrorë në shumë qytete, ndërkohë që diçka e tillë është e pazakontë.

Sakaq rekordi më i ulët ka qenë në vitin 1938, kur në fund të nëntorit, banorët e kryeqytetit u zgjuan me një temperaturë minimale 3,9 gradë Celcius.

Nëkohësisht një zonë me presion të ulët ka të ngjarë të jetë formuar mbi pjesët qendrore të detit Arabik më 19 nëntor, duke pasur kështu ndikim mbi motin.

Postime të ngjashme

Tërmeti 6 ballë “shkundi” Greqinë, shënohet viktima e parë, humb jetën i moshuari

T E

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të renda

R Zh

CMG-ja: Një vend, dy sisteme, mënyra më e mirë institucionale për stabilitetin afatgjatë në Hong-Kong

R Zh

Avioni bën ulje të detyruar në Sofje! Pasagjeri sulmoi stjuardesën dhe…

T E

Frika nga protesta e grave, Pallati Presidencial rrethohet me barrikada para 8 marsit

T E

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...