Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Po vjen një telefon i lirë nga OnePlus me 2 ditë jetëgjatësi të baterisë

OnePlus së shpejti do të nisë një telefon të mençur të ri me një bateri 6,000 mAH.

OnePlus raportohet se po punon në një telefon inteligjent të ri Android me një çmim të nivelit të hyrjes. Pajisja me emrin kodin Clover thuhet se ka një kamerë të trefishtë dhe një bateri me një kapacitet prej 6,000 mAh, transmeton Telegrafi.

Jeta e gjatë e baterisë duhet të jetë gjithashtu specialiteti i telefonit celular. Me sa duket , bateria zgjat dy ditë të plota sipas kapacitetit që e ka. Fuqia e mbushjes së baterisë është specifikuar si 18 vat.

Siç raporton Androidcentral, pajisja do të dalë në treg në të gjithë botën – çmimi do të jetë në intervalin prej 200 dollarë, i cili aktualisht është pothuajse 170 euro.

Jetëgjatësia e gjatë e baterisë është bërë e mundur edhe nga komponentët e kursimit të energjisë. Pajisja duhet të ketë një diagonale të ekranit prej 6.52 inç me një rezolucion prej 720 x 1.560 piksel.

Ka Snapdragon 460. Përveç aparatit kryesor me 13 megapikselë, duhet të ketë edhe një lentë me kënd të gjerë dhe një telekoto me 2 megapikselë secila.

Përveç kësaj, ekziston një sensor i gjurmëve të gishtërinjve në anën e pasme.

Postime të ngjashme

Nokia X20 sjell smartfon 5G nën 350 euro

S.B.

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...