Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Po vjen vetura elektrike më e shpejtë në botë, tejkalon edhe shpejtësinë e Bugatti Veyron

Një veturë e dizajnuar së fundmi mund të arrijë shpejtësinë deri në 90 kilometra për orë, për më pak se dy sekonda.

Kjo po synon ta bëjë atë veturën më të shpejtë në botë. Shpejtësia e veturës në mbi 400 kilometër për orë e kalon edhe atë të Buhatti Veyron, shkruan CNN.

Vetura C-Two do të jetë elektrike dhe do të prodhohet nga prodhuesi kroat Rimac Automobili ndërkohë që kompania ka bërë të ditur se është e gatshme për prodhimin e 150 njësive në fillim, me një çmim prej 2 milionë euro secila.

Mundësitë për të blerë hiperveturën janë të limituara por një prej vendeve ku mund ta porositësh atë paraprakisht është Dubai.

Postime të ngjashme

Mercedes ngacmon fansat me një veturë elektrike me një diapazon prej 1 mijë kilometrash

D V

Daimler: Modelet e reja do të jenë vetëm elektrike

D V

Mercedes-AMG GLE Coupe i Brabus mundësohet nga 800 kuaj fuqi

D V

Sa i reziston vetura Tesla, përmbytjeve? Musk thotë se ajo shkon si një varkë

D V

Mercedes-Benz AMG CLK GTR do të dalë në ankand, çmimi pritet të jetë deri në 10 milionë dollarë

D V

Musk konfirmon: Tesla hap rrjetin e saj të karikimit për të gjitha veturat elektrike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...