Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pochettino buzë emërimit trajner i Paris Saint-Germain

Mauricio Pochettino është pranë emërimit trajner i Paris Saint-Germain, pas shkarkimit të trajnerit të deritanishëm Thomas Tuchel.

PSG-ja e shkarkoi sot trajnerin gjerman Tuchel, pas pakënaqësive me punën e tij dhe pritet ta zëvendësojë atë me një top trajner, raporton Gazeta Express.

Ish-trajneri i Tottenhamit është i papunë dhe ka qenë në bisedime me drejtorin e PSG-së, Leonardo, në javët e fundit.

Sipas ekspertit të afatit kalimtar të futbollistëve dhe trajnerëve, Fabrizio Romano, Pochettino do të emërohet trajner i PSG-së në orët në vazhdim, sapo të zgjidhen detajet e fundit.

Në listën e PSG-së thuhet të jenë edhe Max Allegri dhe Thiago Motta.

Postime të ngjashme

Konfirmohet dueli Fury – Joshua

Z H

Mësohet sa ka ofruar Interi për kontratën e re me Barrella

Z H

Buzëqesh Milani, ky është vendimi i Calhanoglut

Z H

ZYRTARE/ Juventusi blen përfundimisht kartonin e McKennie ng Schalke 04

Z H

Daja: Na penalizoi gjëndja e fushës, Apolonia nuk vodhi asgjë!

Z H

Vazhdoi seria e fitoreve të Cityt, triumfoi ndaj Wolverhamptonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...