Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pochettino shprehet i kënaqur me fitoren e parë

Trajneri i Paris Saint-Germain, Maurizio Pochettino është shprehur i kënaqur me fitoren e mbrëmshme ndaj Brest, e cila ishte e para që nda emërimi i tij në postin e trajnerit.

Paris Saint-Germain regjistroi paraqitje të mirë ndaj Brest, të cilët i mposhtën me rezultat 3-0 në “Parc des Princes” të shtunën mbrëma, transmeton lajmi.net.

Kjo ishte fitorja e parë për Maurizio Pochettino si trajner i klubit. Ai u shpreh i kënaqur me fitoren por u shpreh se më e mira ende nuk ka ardhur.

“Ndihem mirë, fitorja e parë në Paris, i kënaqur dhe i lumtur. Duhet të përmirësohemi, por i kënaqur sepse është vetëm ndeshja e dytë, jam optimist për të ardhmen”, tha ai.

“Skuadrës i duhen të gjithë lojtarët, disa janë duke u rikuperuar dhe mezi i presim, ne jemi një ekip, kështu që kur të jemi komplet atëherë do të jemi më të fortë”, tha argjentinasi.

“Jam i kënaqur që lojtarë të ndryshëm dhanë kontributin nga banka rezervë dhe ndihmuan skuadrën të regjistrojë paraqitje të mirë, siç ishte, Icardi dhe Kurzawa”, përfundoi Maurizio Pochettino

Postime të ngjashme

Milani dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin e Tomorit

Z H

Courtois: Gara për titull ende s’ka mbaruar

Z H

Bartomeu ka kaluar natën në paraburgim në Kataluni

Z H

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...