Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Poco M3 paraqiti telefonin inteligjent me bateri të madhe për 149 euro

Zhurnal Ads

Telefoni celular i lirë u drejtohet kryesisht të rinjve dhe ka një aparat fotografik të fuqishëm.

Prodhuesi kinez i telefonave të mençur Poco ka njoftuar telefonin e tij të ri me rreze të mesme. Të paktën në letër, M3 vjen me karakteristika të mira për një çmim të ulët. Poco reklamon kryesisht baterinë e madhe, transmeton Telegrafi.

Kjo ka një ngarkesë nominale prej 6,000 mAh. Kjo do të thotë që telefoni inteligjent duhet të punojë deri në 5 ditë me përdorim mesatar.

Me përdorim normal, telefoni inteligjent duhet të punojë deri në 3 ditë.

Sipas prodhuesit, bateria zgjat për 17 orë shikimi të pandërprerë të videos.

Kamera 48 megapikselë

3 kamera janë instaluar në pjesën e pasme të pajisjes. Kamera kryesore ka një sensor 48 megapikselë. Ekziston gjithashtu një kamera makro dhe një sensor i thellësisë me nga 2 megapikselë secila. Kamera e përparme ka 8 megapiselë.

Ekrani 6.57 inç mbështet HDR. Ka një rezolucion prej 2,340 x 1,080 pikselë dhe kështu një raport aspekt prej 19,5: 9.

Snapdragon 662

Brenda saj, Qualcomm Snapdragon 662 është një cip me rreze të mesme. Ka 4 GB RAM, memoria e brendshme është 64 ose 128 GB. /Telegrafi/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Huawei Connect 2020: E ardhmja e TIK drejt unitetit të pesë fushave teknologjike

admin

​Amerikanët nxjerrin teknologjinë e fundit – avioni që do të mbretërojë qiellin dhe do të mbjellë frikë

admin

Aplikacioni “Zoom” thyen rekorde në fitime, financiarisht më lart se ‘Boeing’ dhe ‘Ford’ bërë bashkë

admin

Kartelet meksikane të drogës po rekrutojnë pasardhës përmes TikTok-ut

S.B.

Apple së shpejti mund të ofrojë opsionin e ruajtjes me kapacitet 1TB

S.B.

Pakistani bllokon TikTok-un për përmbajtje të paligjshme

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...