Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Poco X3 NFC: telefoni i mençur me ekran 120Hz për më pak se 200 euro

Telefoni i mençur i përballueshëm me karakteristika të mira është i disponueshëm tani.

Poco tani është një kompani e pavarur dhe është e njohur për telefonat e mençur me çmime tërheqëse.

Me Poco X3 NFC, një model i ri me pak më pak se 200 euro po del tani në treg, i cili të paktën duket tërheqës në letër, transmeton Telegrafi.

Ekran

Ekrani 6.67 inç, i cili ka një rezolucion të FHD +, rezulton me një shpejtësi rifreskimi 120Hz, e cila normalisht shihet vetëm në modelet më të shtrenjta. Modeli i mesëm i Qualcomm Snapdragon 732G përdoret si çip.

Normat e larta të rifreskimit gjithashtu kërkojnë shumë energji, të cilën Poco sigurisht mund ta japë. Bateria ka një kapacitet prej 5,160mAh dhe mbështet mbushjen e shpejtë me 33W.

Kamera

Mund të shihen edhe pajisjet e kamerës. Ka gjithsej 4 lente: një aparat fotografik kryesor me një maksimum prej 64 megapikselë, një aparat me kënd ultra të gjerë me 13 megapikselë. Kamera selfie ka një rezolucion prej 20 megapikselë.

Çmimi dhe disponueshmëria

Pajisja kushton 199 euro me 6 GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​ruajtëse, versioni 128 GB vjen në 249 euro. Shitjet duhet të fillojnë këtë javë.

Postime të ngjashme

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

Facebook nuk punësoi persona me ngjyrë sepse ata nuk ishin një ‘kulturë e përshtatshme’ për ta

S.B.

Age of Empires IV po vjen, tashmë me një lojë të re

S.B.

Facebook fshiu përkohësisht faqen zyrtare të qytetit francez Bitche

S.B.

Fotografitë e para tregojnë Samsung Galaxy S21 “Fan Edition”

S.B.

iPhone 11 Pro me “logo të gabuar” nga Apple shitet për 2,700 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...