Pogba për Ronaldon: Është kënaqësi të luash me më të mirët

Paul Pogba ka përshëndetur dy ardhjet e fundit të Manchester United, Raphael Varane dhe Cristiano Ronaldo.

 

Manchester United e përforcoi skuadrën e tyre me ‘stil’ gjatë verës, duke arritur lojtarë të tillë si Jadon Sancho, Raphael Varane dhe Cristiano Ronaldo.

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba ka dhënë vlerësime të mëdha për Ronaldon dhe Varanen pas mbërritjeve të tyre në Old Trafford.

Të dy lojtarët përfunduan kalimin në United muajin e kaluar pasi menaxheri Ole Gunnar Solskjaer dëshironte cilësi të freskët dhe ndezje të energjisë në skuadrën e tij.

Varane iu bashkua Unitedit në mes të gushtit pas një kërkimi afatgjatë, duke i’u bashkuar klubit në një marrëveshje prej 40 milion eurosh nga gjigantët spanjollë Real Madrid, ndërsa Ronaldo përfundoi një kthim nostalgjik në Old Trafford nga Juventus.

Kthimi i Ronaldos në United mund t’i japë skuadrës së Solskjaer forcën e fundit që ata kërkojnë për të ngritur një titull të mirëfilltë të Premier Ligës këtë sezon dhe Pogba, i cili luajti 90 minutat e plota të barazimit të befasishëm 1-1 të Francës me Ukrainën në kualifikueset e tyre të Botërorit, beson se shtimi i tij në skuadër do të ndihmojë që niveli i tyre të “rritet”.

“Është gjithmonë kënaqësi të luash me më të mirët,” tha Pogba për Telefoot. “Është një nxitje për ekipin, niveli do të rritet.

“Ne duam që gjithçka të shkojë shumë mirë.”

Francezi nuk la pa folur edhe për bashkëvendasin e tij, Varane duke theksuar se përvoja dhe cilësia e tij do ta ndihmojnë klubin.

“Ardhja e Raph [Varane] është gjithmonë pozitive, veçanërisht për klubin,” shtoi Pogba. “Ne kemi një marrëdhënie shumë të mirë, ne jemi njohur për një kohë shumë të gjatë.

“Jam i lumtur që ai është me ne dhe që sjell përvojën dhe cilësitë e tij”, ka përfunduar francezi. 

Related posts

Bayern Munich fiton më lehtë se sa është menduar ndaj RB Leipzigun, Nagelsmann mposht ish-skuadrën e tij

D V

Pesë momentet kryesore që e ndihmuan Italinë ta fitonte Kampionatin Evropian

D V

A kishte zënkë mes Valverdes dhe Messit, trajneri i njohur thotë se më mirë është të mbetet mister kjo gjë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More