Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pogba shpallet lojtari i ndeshjes, Francë – Gjermani

Mesfushori i Francës, Paul Pogba ka fituar çmimin e lojtarit të ndeshjes, Francë – Gjermani.

Paul Pogba është shpallur lojtari i ndeshjes në duelin ndërmjet Francës dhe Gjermanisë.

Francezi pati paraqitje fantastike në këtë duel ku më pas u shpall edhe lojtar i takimit.

Pogba dominoi në mesfushë i shoqëruar nga Kante dhe me pasimet e tij të gjata drejt Mbappes ishte një kërcënim i vazhdueshëm për Gjermaninë.

Franca triumfoi ndaj Gjermanisë me autogolin e Hummels, por “Gjelat” shënuan edhe dy herë tjera por golat u anuluan shkaku i pozitës jashtë loje.

Postime të ngjashme

Australianet vendosin rekord botëror në not

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

D V

Spalletti konfirmon se Koulibaly është në shitje, zbulohet edhe çmimi

D V

Eda Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...