Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Polemika rreth vdekjes së Maradonës, infermerja pranon se gënjeu për kontrollin e tij

Zhurnal Ads

Diego Armando Maradona vdiq më parë në moshën 60 vjeçare shkaku i një sulmi në zemër.

Pati shumë polemika rreth vdekjes së legjendës së futbollit, nga përfaqësuesit e tij dhe familjarët të cilët kritikonin emergjencën dhe trajtimin mjekësor që ju dha 60 vjeçarit dhe thanë se nëse do të kishte trajtim të shpejtë do ti shpëtohej jeta atij.

Tani, thuhet se edhe infermierja që kujdesej në turnin e natës për të ka pranuar se ka gënjyer që ka bërë kontroll rutinë ditën e vdekjes, e cila deklaroi se Maradona ishte në gjendje stabile dhe duke marrur frymë në 6:30 të mëngjesit.

Ajo tha se e dëgjoi atë duke hyrë në tualet në orën 7:30, por që nuk hyri ta pengojë.

Hetuesit dyshojnë se ajo nuk ka hyrë gjatë natës për kontroll, dhe ka gënjyer në raportin e saj.

Sipas “The Mirror”, hetuesit thanë: ”Infermierja deklaroi se ajo ka kontrolluar shenjat e jetës së tij, por ajo në fakt e ka lënë atë të pushojë”, thuhet në raportin hetuesor.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Paraqitja më e mirë e sezonit” – Koeman i ngazëllyer me Barcelonën e vet

admin

Ndeshje interesante në NBA – fitojnë Lakers, Clippers dhe Dallas

Z H

Pamje: Messi u mirëprit në mënyrë të çmendur në Torino

admin

Fenomeni vendos, gati investimi 21 milionë euro

Z H

Real Madrid fiton dhe merr kreun e La Liga-s

Z H

Klopp ankohet pas humbjes së Liverpoolit: A po talleni me ne? I merituam 2 penallti

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...