Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Policia apel shoferëve të Korçës, ja çfarë ju duhet

Zhurnal Ads

‘Të gjithë drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes përgjatë aksit rrugor Korçë-Goricë, konkretisht në Qafë Bigëll, për shkak të prezencës së ngricës në rrugë, kryesisht gjatë natës’, njofton shërbimi e Sektorit të Policisë Rrugore në DVP Korçë.

Policia Rrugore, iu bën apel qytetarëve që të jenë të pajisur me goma dimërore dhe të përdorin zinxhirë në këtë aks rrugor, të respektojnë sinjalistikën rrugore, të ulin shpejtësinë, me qëllim shmangien e aksidenteve rrugore.

Lëvizja në akset e tjera rrugore të qarkut, deri në këto momente, nuk paraqet probleme.

Në dispozicion të qytetarëve janë numrat 112 dhe 129, të cilët mund të telefonojnë për çdo rast nevoje apo problematike të shfaqur dhe shërbimet e policisë do të jenë në gadishmëri dhe në ndihmë të tyre.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ambasadori gjerman, Zingraf: Gjykata Kushtetuese të bëhet sa më shpejt funksionale

admin

Niset për në Greqi me burrin,’ngec’ në Kakavijë, policia i gjen 25 500 euro në çantë

admin

Meta i kundërpërgjigjet Ramës për Vjosën: Kjo trashigimi naturore kombëtare nuk do të mundet të tjetërsohet nga arroganca, korrupsioni dhe marrëzia

admin

Foto të rralla nga 76-vjetori i Çlirimit të Tiranës, Meta: Sot përulem me respekt ndaj Dëshmorëve të Atdheut, të cilët dhanë gjakun…

S.B.

Pandemia, 6 herë më keq nga sa duket

T E

“Gjobat nuk falen”, maskat do të qëndrojnë deri në fund të dimrit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...