Policia arrestoi falsifikues janë gjetur thuajse një milion euro të falsifikuara

Shkup, 8 tetor – Policia i arrestoi dy falsifikues nga Kameruni të cilët kanë tentuar t’i fusin thuajse një milion euro të falsifikuara në aeroportin e Shkupit, mëson MIA nga burime të organeve të hetuesisë.

 

Sipas burimeve të MIA-s, ata në Shkup kanë ardhur nga Milano.

Nga MPB e konfirmojnë arrestimin e falsifikuesve gjegjësisht se Sektori për shkatërrimin e krimit të organizuar dhe serioz është duke punuar në rastin në koordinim me Prokurorinë Publike ndërsa informacion detajues paralajmërojnë për nesër.

Related posts

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 92-të dhe tre mbledhje tematike

Z H

Tre persona nga rajoni i Gostivarit nuk i kanë respektuar vendimet për karantinë

Z H

“Deri në 1944 s’ka pasur komb maqedonas, e ndreqën sa ora jugosllavët”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More