Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Policia arreston pronarin e një lokali në Tetovë, për shkak të mosrespektimit të masave

Tetovë, 6 shkurt – Policia në Tetovë, ka informuar se më 5 shkurt në 14:20 është privuar nga liria E.H. (25), për shkak të ekzistimit të dyshimeve se ka kryer veprën penale

“Mos veprim sipas rregullave shëndetësore gjatë kohës së epidemisë”, të dënuar sipas nenit 206 nga Kodi Penale.

Kështu që gjatë periudhës prej 13:30 deri më 14:30 gjatë zbatimit të aksionit të kontrollit të nëpunësve policor nga SPB Tetovë në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut, është konstatuar se, në objektin hotelierik në Tetovë ku E.H. ka qenë drejtues, janë gjetur rreth 100 persona, në kundërshtim të ligjit.

Pas dokumentimit të tërësishëm të rastit, do të bëhet denoncim adekuat.

Postime të ngjashme

Republika Çeke do të dhurojë vaksina për Maqedoninë e Veriut

Z H

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 92-të dhe tre mbledhje tematike

Z H

Vazhdon debati i përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z H

Moti sot në RMV

Z H

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Z H

Ali Ahmeti: Mbretëreshat e xhudos do mbeten inspirim dhe simbol për brezat e ardhshëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...