Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Policia britanike në aksion, ua mbyll kosovarëve fabrikat për prodhimin e kokainës

Policia e Bedfordshirit, në Luton të Britanisë së Madhe, pas një aksioni në luftimin e drogës, ka identifikuar grupe krimi të organizuara nga Kosova, Shqipëria e Serbia, të cilët besohen se kanë prodhuar kokainë dhe kanabis në këtë zone.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga medium lokal ‘Luton Today’, teksa thotë se ka zbuluar më se 100 bimë kanabisi në qendrën e qytetit Dunstable, përcjell Gazeta Express.

Nga ky aksion, pesë persona janë arrestuar në Luton në dyshimin e posedimit të narkotikëve dhe hetimet po vazhdojnë.

Hetimi ka filluar më 17 shkurt.

Postime të ngjashme

Agani: Qeveria do të formohet në fund të marsit

T E

Vidhet vetura afër Drenasit, hajnat u futën në garazhdë dhe e morën “Pasatin”

T E

Rritet numri i rasteve aktive me Covid në Kosovë

Z H

Lajçak të hënën në Kosovë

Z H

Djali i Ibrahim Rrugovës për kryetar të ri të LDK-së!?

Z H

Ish-deputueti i VV-së: Kemi fituar mbi 50% të votave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...