Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Policia dënon 692 qytetarë për mos respektim të masave antiCOVID-19

Zhurnal Ads

Policia e Kosovës është duke vazhduar me ndëshkimin e të gjithë atyre që nuk po i respektojnë masat antiCOVID-19.

Gjatë ditës së djeshme policia ka gjobitur 692 qytetarë në bazë të ligjit COVID-19.

Ndryshe dje në vendin tonë është shënuar rekord i zi ku 22 persona humbën jetën nga virusi COVID-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se aktualisht numri i rasteve aktive me Sars-CoV-2 është 13.784.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Tetë të vdekur dhe 109 raste me coronavirus për 24 orë

S.B.

Shtatë të vdekur dhe 169 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

S.B.

Tetë raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

KQZ: Aplikuan dy koalicione, afati për certifikimin e listave të kandidatëve për deputetë deri më 16 janar

T E

Serbia vaksinon serbët e veriut të Kosovës? Reagon Prishtina: Nuk kanë hyrë në rrugë zyrtare

Z H

Komisionari i Bashkimit Evropian: Kosova të përshpejtojë reformat në rrugën evropiane

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...