Kosovë

Policia e Eulex-it nxjerr jashtë disa anëtarë të OVL-UÇK’së

Zhurnal Ads

Policia e Eulex-it ka bastisur zyrat e Organizatës së Veteranëve të UÇK’së.

Dhjetëra trupa të Policisë e kanë rrethuar objektin, ndërsa para pak casteve janë parë duke dalë nga zyrat disa prej zyrtarëve që punojnë në këtë organizatë.

Nuk dihet nëse do të ketë arrestime nga Tribunali Special, pasi Prokuroria në Hagë ka njoftuar se dje ka arrestuar të dyshuarin e parë për krime lufte. /Express/

Postime të ngjashme

Arrestohet një i dyshuar për djegien e Xhamisë në Magure të Lipjanit

admin

Hoxhaj: E padrejtë që ditën kur në Serbi po hapen varreza masive të shqiptarëve, në Hagë po gjykohen luftëtarët e lirisë

D XH

Mashtrime me viza dhe leje qëndrimi, paralajmërimi i Ambasadës së Suedisë për qytetarët e Kosovës

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...