Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Policia e vlerëson të qetë procesin zgjedhor

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka deklaruar se aktualisht situata është e qetë dhe mbarëvajtja e procesit zgjedhore po shkon siç duhet.

Ai në një prononcim për KTV-në ka thënë se deri më tani janë hapur dy raste, një në Rajonin e Prishtinës dhe një në atë të Prizrenit, ku ka të bëjë me cenim të votimit.

“Policia ka ndërmarrë veprime të nevojshme, është koordinuar me prokurorët dhe dy persona më pas janë liruar në procedurë të rregullt. Jashtë qendrave të votimit janë regjistruar edhe dy raste por nuk lidhen me procesin e votimit”, ka thënë Kelani.

Lidhur me disa raste që është raportuar se janë shitur votat online, Kelani ka thënë se janë në dijeni dhe ndaj dy personave janë hapur rastet.

Postime të ngjashme

IKSHPK: 48 raste të reja me COVID-19

D V

Përfshirja e prokurores në një audio-incizim, reagon ministrja Haxhiu: Ky skandal sikurse edhe të tjerat nuk guxojnë të na heshtin

D V

Tiketat ngjitëse përplasin ministrin Aliu me deputetin Lekaj

D V

Zjarret në Kosovë, ministri Mehaj apel qytetarëve: Denonconi keqbërësit

D V

Zyrtari i Vetëvendosjes konfirmon Arben Vitinë kandidat për të parin e Prishtinës

D V

Kurti paralajmëroi reciprocitet me Serbinë, reagojnë zyrtarët e shtetit serb

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...