Policia gjen amfitaminë në Shkup, arrestohet një person

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme, zyrtarët policorë të SPB Shkup kanë arrestuar 24 vjeçarin D.T nga fshati Marini të Shhkupit.

Sipas njoftimit policor, D.T është arrestuar për shkak të dyshimeve të bazuara se ka kryer vepra penale “Vjedhje të rëndë” dhe “sulm ndaj personi zyrtar gjatë kryerjes së punës së sigurisë”.

Gjatë kontrollit, siç thonë nga MPB, janë gjetur amfitaminë dhe mbetje tjera të drogës.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të parashtrohet kallëzim penal.

Related posts

Erdhi nga Austria për pushime në Kosovë, zhduket mërgimtari nga Kaçaniku

D V

Në Lushnjë, vrasin kushëririn pas sherrit për tokat

D V

Lajmi Fundit/ Aksident i rëndë në Shkup (VIDEO)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More