Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Policia gjermane kontrollon një autobus me mërgimtarë, iu gjejnë thasë me speca

Kosovarët kanë filluar të kthehen në vendet evropiane ku jetojnë dhe punojnë pasi kanë kaluar pushimet në vendlindje.

Siç ndodhë zakonisht një autobus me kosovarë është ndalur në kufirin gjerman, ndërsa policia doganore ka kontrolluar detaisht bagazhet e kosovarëve që ishin duke udhëtuar për në Gjermani.

Edhe këtë herë policia janë habitur kur në çantat e tyre kanë parë thasë të mbushur me speca që mërgimtarët kishin marrë me vete nga Kosova.

Postime të ngjashme

Babai i të dy dëshmorëve gjendet i vdekur në pusetë, rasti nën hetime

T E

Kosovë, 6 të vdekur e 592 të infektuar

T E

“6 mijë euro për 600 vota” – si ishin manipuluar qindra vota në favor të Haradinaj-Stubllës

T E

Bekimi rrëfen rënien e Jasharëve, ai ishte në Gjermani me Rifatin, kush ia dha lajmin?

T E

Shtrenjtohet prodhimi në Kosovë

T E

Osmani nga Prekazi: Sakrifica e familjes Jashari rezultoi me pavarësinë e Kosovës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...