Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Policia iu shqipton gjobë 596 personave që nuk respektuan masat ndaj COVID-19

596 persona, brenda një dite janë gjobitur nga policia e Kosovës për shkak të mos respektimit të masave ndaj COVID-19.

Po ashtu policia ka shqiptuar edhe 976 gjoba për shkelësit e rregullave të trafikut.

Ndërsa, për 24 orë janë arrestuar 27 persona, ku 10 të tjerë janë dërguar në mbajtje dhe dy të tjerë janë dërguar në vuajte të dënimit.

Po ashtu në raport, polica bën të ditur se në rrugët e Kosovës janë shkaktuar 19 aksidente trafiku me dëme materiale dhe 13 më të lënduar.

Postime të ngjashme

Reagon Hoti pas aksionit të policisë: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

S.B.

Tre të vdekur dhe 461 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

Agim Krasniqi emërohet ministër në detyrë i Financave

S.B.

Përfundon seanca ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK, mbrojtja kërkon 20 korrikun afat për dorëzimin e dosjes paraprake

S.B.

Prokuroria e Shtetit jep detaje të reja: Arrestime dhe rreth gjysmë milioni të sekuestruara

S.B.

Hykmete Bajrami jep dorëheqje nga LDK-ja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...