Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Policia ka sanksionuar 299 shoferë në Shkup

Shkup, 11 shkurt  – Në aksione kontrolluese në kryeqytet pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB) dje kanë dënuar 299 shoferë. Policia e trafikut ka konstatuar se 50 prej tyre nuk e kanë respektuar shpejtësinë e lejuar të lëvizjes, ndërsa 43 kanë vozitur pa patentë shoferi.

Policia ka zbuluar edhe 12 vetura të paregjistruara dhe teknikisht jo në rregull, ndërsa ishin shqiptuar edhe 21 masa për shfrytëzim të celularit, 14 për mospërdorim të rripit të sigurisë dhe 69 sanksione për parkim të parregullt.

Kontrollet e përforcuara në komunikacion vazhdojnë edhe në ditët në vijim, ndërsa policia u bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në komunikacion që të kemi siguri më të madhe në komunikacion. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Aleanca për Shqiptarët: Fton Qeverinë të jenë më të përgjegjshëm në parandalimin e rreziqeve nga zjarret

D V

Mickoski niset drejt Koçanit

D V

Bullgaria do të dërgojë ndihmë për shuarjen e zjarreve në Maqedoni

D V

Zaevi: Unë dhe disa ministra jemi nisur drejt Koçanit

D V

Në territorin e Qytetit të Shkupit intervenime për 16 zjarre, të gjithë janë lokalizuar

D V

Po evakuohen personat e palëvizshëm dhe prona pas zjarrit në lokalitetin Pasjak në rajonin e Pehçevës-Dellçevës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...