Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Policia kap në radar 88 vetura për vozitje të shpejtë në autostradën Shkup-Tetovë

Shkup, 24 janar – Në autostradën Shkup-Tetovë vetëm gjatë ditës së djeshme policia ka sanksionuar 88 shoferë për vozitje të shpejtë. Kontrollet e intensifikuara po vazhdojnë sot edhe por kështu do të jetë edhe në ditët në vijim thonë nga MPB. Zëdhënësi policor Toni Angellovski tha se dhe është e qartë se kemi një zvogëlim të numrit të aksidenteve të trafikut në periudhën kur zbatohen këto kontrolle.

“Në nëntor 2020, krahasuar me nëntor 2019, kemi një rënie prej 21 përqind, dhe kur krahasojmë dhjetorin 2020 me Dhjetorin 2019 kemi një rënie prej 23 përqind të numrit të aksidenteve të trafikut. Si rezultat i aktiviteteve të ndërmarra, viti 2020 ka numrin më të ulët të viktimave të trafikut në historinë e vendit”, tha zëdhënësi i MPB-së, Toni Angellovski.

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Afaristi i mirënjohur, Argëtim Saliu kandidat për kryetar komune i koalicionit ASH – AAA për Strugë?

Bexhet Musliu

Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e Lëvizjes Besa bëjnë thirrje për Regjistrim të popullatës

T E

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

T E

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...