Agjencia Zhurnal.mk

Policia konfiskon arsenal armësh në Klinë, arrestohen dy të dyshuar

Klinë, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Njësitet hetimore të Stacionit Policor kanë realizuar një operacion ku kanë arrestuar dy të dyshuar me inicialet B.H dhe F.H, për “mbajtje në pronësi, në kontroll, në posedim ose në shfrytëzim të paautorizuar të armëve”.

Pas bastisjeve në shtëpinë dhe lokalet përcjellëse tek të dyshuarit B.H, janë arritur të konfisohen:

Një Pushkë ‘Mitraloz i lehtë’

(shtatë) copë të cal. 7,62×39 me rrethatore

Një pushkë për gjuajtje, punim dore, pa nr. serik

20 fishekë cal. 7,62×2

Një karikator i ‘AK’- 47.

Ndërsa tek i dyshuari F.H janë konfiskuar:

Një pushkë automatike 20 (njëzetëshe) dhe

Një karikator i ‘AK’-47

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...