Policia konfiskon mbi 13 mijë fishekzjarre në Ohër

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se janë konfiskuar 13.203 fishekzjarre në një dyqan në Ohër.

SPB Ohër parashtroi kallëzim penal kundër I.Sh (47) nga Ohri për shkak të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “përpinim, mbajtje, posedim dhe tregtim të paautorizuar me armë dhe mjete shpërthyese.

Sipas policisë, gjatë kontrolit në dyqanin e tij në Ohër, zyrtarët policorë kanë gjetur dhe konfiskuar 13.203 fishekzjarre të ndryshme.

Ndryshe, shitja e fishekzjarreve bëhet më e shpeshtë gjatë sezoni dimëror me ardhjen e vitit të ri./

Related posts

Ka ndërruar jetë arsimtari Nuri Rexhepi

Z H

Tentuan të hynin në Kosovë me test të falsifikuar për COVID-19, arrestohen tre persona në Bërnjak

D V

Godet me thikë 30 vjeçarin pranë “Urës së Bunës”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More