Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Policia me aksion për largimin e veturave nga Çarshia e Vjetër

Shkup, 28 janar – Zhurnal.mk – Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar disa ditë më parë nga komuna e Çairit, sot në Çarshinë e Vjetër të Shkupit ka patur kontrolle intenzive nga ana e policisë për të larguar veturat e parkuara si dhe ato që lëvizin në Çarshi, e të cilat rrezikojnë sigurinë e qytetarëve, informon Zhurnal.

Ekipet e sektorit për punë të brendshme po gjobitë të gjithë ata që rrezikojnë sigurinë e qytetarëve duke drejtuar dhe parkuar veturat brenda zonës së Çarshisë.

Komuna e Çairit bënë të ditur se koha kur veturat mund të lëvizin në Çarshi është nga ora 06:00 deri në ora 09:00 në mëngjes. Zejtarët dhe afaristët vetëm në këtë orë mund të kryejnë transportin e mallrave, e më pastaj është e ndaluar.

Në rrjedhë e sipër aksioni për largimin e automjeteve nga Çarshia e Vjetër e ShkupitEkipet e komunikacionit të…

Posted by Visar Ganiu – Faqja zyrtare on Thursday, January 28, 2021

Postime të ngjashme

“Qeveria furnizohet me automjete zyrtare, por jo dhe me zjarrfikëse dhe ambulanca”

Z H

Gjendet një trup i pajetë në lumin Vardar

Z H

Pendarovski: Armata është e gatshme të intervenojë kudo

Z H

Në manifestimin “Dita e Republikës” në Krushevë, në prezencën e Ahmetit dhe Grubit gjuha shqipe u la në “harresë”, reagojnë funksionar të BDI-së

R Zh

Vuçiç: Serbia është e gatshme të nisë helikopterët për të shuar zjarret në Maqedoni

Z H

Angellov: Nevojitet reformë e plotë e sistemit për menaxhim me kriza

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...