Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Policia me masa të ashpra për të parandaluar përhapjen e pandemisë

Policia e Kosovës ka vazhduar edhe sonte me angazhime në drejtim të parandalimit të përhapjes së pandemisë, gjegjësisht në realizimin e planit operativ dhe vendimeve të institucioneve rreth realizimit të masave për parandalim të Covid 19.

Siç thuhet në njoftimin për media, patrullat policore janë të angazhuara në tërë territorin e vendit 24/7, janë duke ndërmarrë veprime, sanksione bazuar në Ligjin AntiCovid 19 edhe pse ndëshkimet nuk janë mjeti kryesor, ato do të përdorën në rastet që parasheh ligji.

“Por, me këtë rast edhe një herë, ashtu si institucionet shëndetësore dhe jo vetëm, apelojmë, kërkojmë që të respektohen masat: maska, distanca, higjiena, kufizimi i kohës së lëvizjes, pra të gjitha ato masa që janë ndërmarrë nga institucionet e vendit, në interes të shëndetit publik”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Postime të ngjashme

Ambasadorja e Kosovës në Izrael: Kosovarët në Izrael janë të sigurtë

S.B.

Reagon Vetëvendosje pas tollovisë për vaksinat: MSH-ja publikoi dje orarin

S.B.

Nis marshi në solidaritet me popullin palestinez

S.B.

Haradinaj pas tollovisë te “1 Tetori”: Reflektoni, qytetarët nuk duhet trajtuar në këtë mënyrë

S.B.

Vendimet për UNMIK-un “i merr Këshilli i Sigurimit”

S.B.

Çitaku kritika për procesin e imunizimit: E tmerrshme, nëna ime priti katër orë për vaksinë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...