Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Policia ndalon 12 persona në Ferizaj, ishin duke luajtur bixhoz

Policia e Kosovës, ka njoftuar se ka ndaluar 12 persona në Ferizaj, pasi që ata ishin duke luajtur bixhoz.

Rasti ka ndodhur ditën e diel, rreth orës 17:30.

“Njësitet policore pasi kanë pranuar informatën se është duke u kryer vepra e cekur, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe aty kanë hasur në disa (12) persona të cilët ishin duke lozur bixhoz. Njësitet policore si dëshmi kanë konfiskuar 144-zhitona, dhe letra bixhozi”, bëhet e ditur në njoftim.

Policia njofton se të gjithë personat pas intervistimit, në konsultim me prokurorin janë liruar në procedurë të rregullt, ndërkaq, rasti vazhdon të hetohet nga njësitet policore.

Postime të ngjashme

Kryeministri Kurti shkon në Suharekë pas shpërthimit të zjarreve

D V

Zjarret në Kosovë, aktive kanë mbetur 10 vatra

D V

Seanca për 100 ditët e Qeverisë Kurti vazhdon sot

D V

Bëhen gjashtë vjet nga themelimi i Gjykatës Speciale

D V

582 raste aktive me coronavirus në Kosovë, qytetarëve u bëhet apel të vaksinohen

D V

Aksident trafiku në Ferizaj, humb jetën një 17 vjeçar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...