Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Policia ndalon Teslën pa shofer, vajza 15-vjeçare ishte ulur në ulësen e pasme

Tesla e bardhë përplas një makinë policie, vajzat fajësuan autopilotin.

Policia ndaloi një Tesla të bardhë në Beach Daytona, Florida. Makina lëvizte në anën e gabuar të rrugës.

Pasi makina ndaloi, ajo ngadalë u kthye mbrapa derisa goditi lehtë makinën e patrullës dhe ndaloi. Policia doli për t’u përballur me shoferin – por askush nuk ishte pas timonit, raporton Daytona Beach News Journal.

Kishte një vajzë 14 dhe 15 vjeç në makinë. Njëra ulur në sediljen e pasme, tjetri në vendin e pasagjerit. Të dy pretenduan se autopiloti Tesla po drejtonte makinën.

Policia zbuloi relativisht shpejt se nuk ishte kështu. Vajza në sediljen e pasme voziste pa licencë dhe shkaktoi përplasjen me makinën e policisë. Pastaj ajo ndezi autopilotin dhe u ngjit shpejt në sediljen e pasme.

Nëna në Charleston nuk dinte asgjë për këtë. Kur policia e kontaktoi atë, ajo tha se mendonte se vajza e saj ishte në shtëpinë e gjyshes.

Postime të ngjashme

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Dafina Vidishiqi

Filloi prodhimi i veturës së re Nissan Qashqai

Dafina Vidishiqi

Dacia ndryshon logon

Dafina Vidishiqi

Mazda do të lansojë 13 modele të automjeteve të elektrizuara deri në vitin 2025

Dafina Vidishiqi

Ford Bronco që i përkiste Kevin Hartit po del në ankand

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...