Agjencia Zhurnal.mk

Policia ndërhynë në një dasmë në Drenas, dasmori gjuan me armë derisa po shkonte për ta marrë nusen

Përkundër thirrjeve të vazhdueshme, në Kosovë vazhdon të ketë grumbullime të njerëzve e madje edhe organizime dasmash.

Një e tillë është mbajtur dje në Gllogoc, ku madje janë shkrepur edhe plumba.

Policia njofton se në një kolonë të dasmës nga një veturë ishte gjuajtur me armë zjarri.

Vetura nga e cila u gjuajt me armë u ndalua dhe në të gjet pistoleta me pesë fishekë.

“Gllogoc 25.06.2020-16:20. Në një kolonë të dasmës nga një veturë ishte gjuajtur me armë zjarri. Njësitë policore në teren kanë arritur ta ndalojnë veturën me targa vendore të cilën kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari mashkull kosovar. Gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me pesë fishek”, njofton Policia në raportin 24 orësh

I dyshuari është shoqëruar në stacion policor, ndërsa pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...