Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Policia në gjah pas motoçiklistëve, 56 persona vozitnin pa patent shoferë

Shkup, 12 prill – Zhurnal.mk – Në kontrollin e përforcuar në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut është kryer gjatë ditës së djeshme për sanksionim të kundërvajtjeve që I shkaktojnë vozitësit e motoçikletave, janë sanksionuar 213 vozitës.

Siç kumtoi MPB, nga të sanksionuarit, 56 vozitën pa patent shofer, 103 vozitës nuk përdorën kapelë mbrojtëse gjatë vozitjes, 11 motoçikleta janë marrë për shkak të patent shoferit të skaduar dhe shkaktim të zhurmës së madhe, ndërsa u sanksionuan edhe kundërvajtje të tjera.

“Kontrollet e përforcuara vazhdojnë edhe në ditët në vijim. U bëjmë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në komunikacion t’I respektojnë rregullat në trafik dhe bashkarisht të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, theksojnë nga MBP-ja

Postime të ngjashme

ASH-AA: Përshëndesim vendimin e Pendarovskit, Ligji të kthehet në Kuvend dhe tu shërbejë qytetarëve

R Zh

Buçi: Kishim mosmarrëveshje me Qeverinë

R Zh

Zaevi: Micotakisi zhvilloi disa ide për të hequr bllokadën bullgare dhe për të ndihmuar në rrugën tonë drejt BE-së

R Zh

MPJ-ja e Bullgarisë: Jemi të hapur për dialog me Maqedoninë e Veriut, takim do të ketë kur të plotësohen kushtet e nevojshme

R Zh

Hoxha opozitës: Nëse votoni ndryshimet të hënën, paret u lëshohen duhanprodhuesive deri të premten

N E

Janë ndarë certifikatat e pjesëmarrësve në programin “Menaxher të rinj dhe lider biznesi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...