Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Policia në Pejë arreston personin e kërkuar për grabitje, dërgohet në vuajte të dënimit

Policia e Kosovës– Njësia për Reagim tё Shpejt – Pejë (NJRSH), të hënën rreth orës 21:00, ka arrestuar personin e kërkuar me urdhëresë nga Gjykata Themelore në Pejë për veprën penale ‘grabitje’.

Në njoftim thuhet se Njësiti për Reagim tё Shpejt (NJRSH), në rrugën ‘Nexhip Basha’ nё Pejë ka ndaluar veturën Ford Fokus me targa vendore, me të ndaluar veturën, pasagjeri, tani i dyshuari, ka dalë nga vetura dhe ka filluar të ikë me vrap.

“Zyrtarët policorë janë vënë në ndjekje tё të dyshuarit dhe kanë arritur ta kapin. I dyshuari nuk posedonte dokumente identifikimi dhe menjëherë është arrestuar”, thuhet në njoftim.

Pas verifikimit ka rezultuar se i njëjti ka një urdhër arrest tё lëshuar nga Gjykata Themelore në Pejë dhe me aktvendim të plotfuqishëm të lëshuar nga gjykata e njëjtë, ishte i dënuar me burg në kohëzgjatje prej katër vitesh për shkak të veprës penale, ‘grabitje’.

I dyshuari është dërguar në burgun e Dubravës nё vuajtje të dënimit.

Postime të ngjashme

Shqiprim Arifi: Alternativa për Preshevën do të kthehet shumë shpejtë, meqë siç e dijnë të gjithë NDRYSHIMI NUK NDALET

N E

Bashkësia Islame e Kosovës me vendim rreth rregullave për faljen e Fitër Bajramit

N E

Sabri Kiçmari: Ka një masë presioni nga Bashkimi Evropian që të përshpejtohet dialogu mes Kosovës dhe Serbisë

N E

Lutfi Haziri ka kërkuar zbardhjen e rastit të tre gjilanasve të cilët vdiqën në Durrës

N E

Mbi 3000 vaksina Pfizer nga BE arrijnë në Kosovë

N E

Haradinaj: Sa herë kur ka qenë në pyetje interesi kombëtar dhe ai shtetëror, kam kapërcyer kufijtë partiak

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...