Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Policia në Shkup ka shqiptuar 129 kundërvajtje rrugore, 32 për vozitje të shpejtë

Shkup, 8 maj – Në territorin e Qytetin e Shkupit policia ka shqiptuar vendosi gjithsej 129, ndër të cilat për vozitje të shpejtë më shumë se e lejuara 32, një për vozitje pa patentë shoferi, 14 kundërvajtje për shoferë të motoçikletave, kumtoi MPB-ja.

Janë shqiptuar dhjetë sanksione për shfrytëzimin e celularit, dy për kalim në dritën e kuqe të semaforit, tre sanksione për mos shfrytëzimin e rripit të sigurimit dhe 46 për automjete të parkuara në mënyrë të parregullt.

Kontrollet e përforcuara rrugore vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Nga MPB-ja apelojnë deri tek qytetarët që t’I respektojnë rregullat në komunikacion që të rritet siguria në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta. 

Postime të ngjashme

Ministria e Arsimit pa detaje për vitin e ri shkollor në shtator

Zekirija Haxhiu

VMRO: Kompromisi për gjuhën, tradhti kombëtare

Zekirija Haxhiu

19 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid

Zekirija Haxhiu

Këshilli i BE-së me mbështetje të madhe për propozimin portugez

Zekirija Haxhiu

Pahor: Do të ishte tragjike për Shkupin nëse vetëm Shqipëria mer dritë jeshile për negociata

Zekirija Haxhiu

Prej nesër në Greqi mund të hyhet edhe me test të shpejtë

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...