Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Policia në Zelandën e Re fut hixhabin në uniformë

Policia në Zelandën e Re, e ka futur hixhabin në uniformën e tyre zyrtare për të inkurajuar më shumë gra tjera myslimane.

Zeena Ali, do të jetë rekrutuesja e parë që do të mbajë hixhab në vendin e saj të punës.

Një zëdhënës i ka thënë BBC-së se këtë po e bëjnë për të treguar se është shërbim gjithëpërfshirës dhe komuniteti i tyre është i larmishëm.

Postime të ngjashme

Çfarë thonë fotografitë tuaja për juve? Platformat sociale tregojnë shumë për personalitetin tuaj

Lea Muslija

Përse efektet anësore të vaksinës nuk i ndjejnë të gjithë? Çdo gjë që duhet të dini

Lea Muslija

Si mësojnë më shpejt njerëzit e zgjuar

Dafina Vidishiqi

Si të mbesni pozitivë edhe kur rrethoheni nga njerëz negativë?

Dafina Vidishiqi

Grumbullimi, teknika që ju ndihmon të jeni më produktiv

Lea Muslija

Mençuria dhe grykësia, çfarë i dallon nga njëra-tjetra?

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...