Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Policia parandaloi hyrjen ilegale të 252 emigrantëve

Shkup, 16 tetor – Zhurnal.mk – Si pjesë e operacionit “Refleksi”, nëpunësit e policisë nga disa njësi organizative të Ministrisë së Punëve të Brendshme parandaluan hyrjen e 252 migrantëve përgjatë kufirit me Greqinë, Bullgarinë dhe Serbinë dhe brenda, në territorin e Republikës së Maqedonisë të Veriut.

Njoftimi i sotëm nga Ministria e Punëve të Brendshme kujton edhe ditën e djeshme kur u arrestua edhe një grup i organizuar kriminal me 12 anëtarë për kontrabandë me emigrantë.

MPB, nënvizohet, edhe gjatë periudhës së ardhshme do të vazhdojë me masat dhe aktivitetet për parandalimin e hyrjes ilegale në territorin e Republikës së Maqedonisë të Veriut.

Postime të ngjashme

Më shumë se një dokument për ndryshimin e kufijve në Ballkan, DW përmend luftën

R Zh

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...