Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Policia po procedon ankesat e yllit të filmit “Toka e Mjaltë”, Hatixhe Muratova

Zhurnal Ads

Sv.Nikolla, 11 shtator – Nëpunësit policorë të Shën Nikollës për momentin janë duke e proceduar denoncimin telefonik të 56-vjeçares, Atixhe Muratova, heroinës kryesore të filmit dokumentar “Toka e Mjaltë”, e cila ka reaguar se fqinji po e shqetëson dhe kërcënon.

Zëdhënësja e SPB – Shtip, Gordana Panajotova thotë se pasi nëpunësit policorë ta përcaktojnë gjendjen faktike midis 56-vjeçares Atixhe Muratova dhe fqinjit të saj opinioni do të informohet. Ndryshe Panajotova thotë se në Stacionin policor në Shën Nikollë ankesë nga 56-vjeçarja Muratova është evidentuar edhe më 7 qershor.

“Më 7 qershor në Stacionin Policor në Shën Nikollë në orën 10.20 nga 56-vjeçarja A.M. nga fshati Bekirliu, Komuna e Llozovës, është denoncuar se po e shqetëson 50-vjeçari H.S. ndërsa nga nëpunësit policorë menjëherë është vepruar dhe në orën 11.30 në fshatin Dofurliu, Komuna e Llozovës H.S. është paralajmëruar me shkrim sipas rregullave”, thotë Panajotova.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ndihma e Shpejtë transporton çdo ditë mbi 20 pacientë me coronavirus

T E

VMRO-DPMNE: 100 ditë Qeveri me 1.300 të vdekur nga Covid-19

E.E.

Qytetarët me thirrje anonime do të mund t’i zbulojnë ahengjet për natën e vitit të ri

E.E.

LD: Bullgaria do të prishë stabilitetin në Ballkan

T E

Kumanova kundër masave të Qeverisë: Duan të punojnë edhe ditën e diel

Z H

Besimi: Rritje prej 4% vitin e ardhshëm dhe kornizë afatmesme për propozim-buxhetin e vitit 2021

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...