Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Policia sanksionon 258 shoferë në kryeqytet

Shkup, 26 dhjetor – Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit (25.12.2020) vetëm në territorin e Shkupit janë sanksionuar 258 shoferë. 16 sanskione janë vendosur për vozitje pa patentë shoferi, 9 për mosbjatje të rrypit të sigurisë, 19 për makina teknikisht të parregullta, 14 për përdorim të telefonit mobil gjatë vozitjes.

MPB shton se janë vendosur 8 gjoba për kalim në semafor të kuq. Gjithsej 84 gjoba janë vendosur për parkim të parregullt, ndërsa me karrotec janë tërhequr 76 makina. Për mosmbajtje të maskës mbrojtëse janë shqiptuar 23 gjoba.

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, dhe njëherë apelojnë deri tek të gjithë vozitësit që të respektojnë rregullat dhe të kontribuojnë për siguri më të madhe në komunikacion.

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...