Policia shqipton 2,520 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID

Policia e Kosovës ka shqiptuar 2,520 gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të masave antiCOVID.

 

Në raportin e Policisë bëhet e ditur se në 24 orët e fundit janë dënuar edhe 1,294 qytetarë për mosrespektim të rregullave të trafikut.

Në raport bëhet e ditur të hënën ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet, 13 aksidente me të lënduar dhe 36 me dëme materiale.

Po të hënën janë arrestuar 27 persona, 15 në mbajtje, 3 në vuajte të dënimit. 

Related posts

Kurti pro hapjes së arkivave të UÇK-së: S’kemi çka fshehim, ishim nën administrim ndërkombëtar

D V

Vaksinë ose test për të hyrë në Kosovë, radhë të gjata në kufi me Shqipërinë

D V

Deputeti i VV-së me projekt shkencor: Gjatë Qeverisë Kurti në Kosovë mund të lansohet një raketë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More