Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Policia vazhdon me gjobat për tejkalim shpejtësie, 67 dënime në autostradën Shkup – Veles

Shkup, 17 qershor – Ministria e Punëve të Brendshme njofton se nga ora 14:00 deri në ora 20:0 policia ka zbatuar aksion për dënimin të shoferëve që tejkalojnë shpejtësinë.

Gjatë aksionit, janë dënuar 67 shoferë në autostradën Shkup – Veles.

Nga policia shtojnë se me shpejtësi mbi 50 kilometra mbi shpejtësinë e lejuar janë dënuar 28 shoferë, ndërsa dy të tjerë kanë qenë me mbi 70 kilometra në orë nga shpejtësia e lejuar.

“Aksionet vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme. U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që të ketë më shumë siguri në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Postime të ngjashme

MSH: Dozën e parë të vaksinës e kanë marë 31% e banorëve mbi 18 vjeç

Z H

Zaev falenderon zjarrfikësit për përkushtimin dhe njofton për ardhjen e 4 helikopterëve ndihmë nga Serbia

Z H

Të falimentuarit në afat prej 30 ditëve të paraqiten në Agjencinë për Punësim

Z H

Komuna Çair dhe zjarrfikësit “Bajram Miftari” në ndihmë në Nagoriçan të Vjetër

Z H

Radev-Pendarovski: Edhe Bullgaria ka probleme me zjarret por do të dërgojnë mjete zjarrfikëse në RMV

Z H

Zjarret në Maqedoni/ Shekerinska njofton për ndihmë nga Sllovenia

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...