Agjencia Zhurnal.mk

Polonia kalon pragun prej 5000 të infektuarve

Rastet e reja me COVID-19 kaluan pragun prej 5 000 gjatë 24 orëve të fundit, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë.

Rreth 5 300 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit dhe 53 kanë humbur jetën, sipas shifrave zyrtare.

Shumica e infektimeve janë regjistruar në rajonin e Mazovias, që përfshin kryeqytetin e Varshavës, raporton atsh, përcjell Albinfo.ch.

Polonia ka regjistruar 2 972 të vdekur që prej fillimit të pandemisë.

Që prej ditës së sotme, polakët duhet të mbajnë një maskë në hapësirat publike, duke përfshirë dhe ambientet e jashtme në kuadër të masave të reja kufizuese.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...