Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Polonia kalon pragun prej 5000 të infektuarve

Rastet e reja me COVID-19 kaluan pragun prej 5 000 gjatë 24 orëve të fundit, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë.

Rreth 5 300 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit dhe 53 kanë humbur jetën, sipas shifrave zyrtare.

Shumica e infektimeve janë regjistruar në rajonin e Mazovias, që përfshin kryeqytetin e Varshavës, raporton atsh, përcjell Albinfo.ch.

Polonia ka regjistruar 2 972 të vdekur që prej fillimit të pandemisë.

Që prej ditës së sotme, polakët duhet të mbajnë një maskë në hapësirat publike, duke përfshirë dhe ambientet e jashtme në kuadër të masave të reja kufizuese.

Postime të ngjashme

AstraZeneca vaksina më e përdorur në botë

N E

Sergey Lavrov hedh poshtë ndryshimin e kufijve në territorin e ish-Jugosllavisë

N E

SHBA vaksinohen 24 % e popullsisë

N E

Mbi 3 milion viktima nga Kovit-19 në të gjithë botën

N E

Italia do të fillojë lehtësimin e masave kufizuese

N E

Forcimi i aleancës SHBA-Japoni e shqetëson Kinën

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...